Covid-19 information

Kontakt Bloddonorerne i Danmark

Bloddonorernes sekretariat står for den daglige drift af organisationen, og i samarbejde med landets donorkorps og regionsbestyrelser arbejder vi for at synliggøre bloddonorsagen. Nedenunder finder du vores kontaktinformationer.

Vil du ændre, aflyse eller booke en tappetid?

Vil du booke eller afbestille en tid til tapning, ændre i din bookede tid e.l., skal du tale direkte med din blodbank. Du finder kontaktoplysninger på alle tappesteder her.

Kontakt sekretariatet

kontor@bloddonor.dkSend en mail AdresseBlekinge Boulevard 2,
2630 Taastrup
Åbningstider

Mandag til torsdag 9.00-15.00

Fredag 9.00-14.00

Lisbet Schønau

Direktør

Tlf. 23 25 86 47 ls@bloddonor.dk

Mette Julin

Kontor- og regnskabsassistent

Tlf. 36 35 96 70 mette@bloddonor.dk

Malou Rode

Frivilligkonsulent

Tlf. 36 35 96 72 malou@bloddonor.dk

Mette Lisby

Marketingassistent

Tlf. 30 66 34 44 lisby@bloddonor.dk

Anne-Sophie Fioritto Thomsen

Kommunikationsmedarbejder

Tlf. 92 82 00 08 aft@bloddonor.dk

Isabel Vibe Zorrilla

Skadesager

Tlf. 92 82 36 50 isabel@bloddonor.dk

Emilie Rahbek Pii

Studentermedhjælper

Tlf. emilie@bloddonor.dk