Skal du tale med din blodbank, kan du finde kontaktoplysningerne på vores kort over tappesteder. Bloddonorernes landskontor står for den daglige drift af organisationen, og i samarbejde med landets donorkorps og regionsbestyrelser arbejder vi for at synliggøre bloddonorsagen.
Nedenunder finder du vores kontaktinformationer.

Har du brug for at kontakte dit lokale donorkorps, kan du finde kontaktoplysningerne på vores foreningsside.

Landskontor

Blekinge Boulevard 2
2630 Taastrup
kontor@bloddonor.dk
Tlf: 70 13 70 14

Åbningstider:
Mandag til torsdag 9.00-15.00
Fredag 9.00-14.00

Ansatte

Flemming Bøgh-Sørensen Generalsekretær
Flemming Bøgh-Sørensen
flemming@bloddonor.dk
Tlf. 31 53 09 63
Lasse Klein Wittendahl Nielsen Udviklingskonsulent
Lasse Klein Wittendahl Nielsen
lasse@bloddonor.dk
Tlf. 36 35 96 07
Mette Julin Salgskoordinator
Mette Julin
mette@bloddonor.dk
Tlf. 36 35 96 70
Malou Rode Frivilligkoordinator og markedsføring
Malou Rode
malou@bloddonor.dk
Tlf. 36 35 96 72
Maria Norbrink Skadesager
Maria Norbrink
maria@bloddonor.dk
Tlf. 36 35 96 73
Man-, tirs- og torsdag kl. 9.30-14
Mette Lisby Marketingassistent
Mette Lisby
lisby@bloddonor.dk
Tlf. 30 66 34 44
Anne-Sophie Fioritto Thomsen Kommunikationsmedarbejder
Anne-Sophie Fioritto Thomsen
aft@bloddonor.dk
Tlf. 92 82 00 08